Fuck Xmas

23. prosince 2017 v 18:53 | Čurák
Existuje větší klišé, než hejtování Vánoc? A navíc od negativního degena mýho typu, kterej hejtuje všechno jako patnáctiletej puberťák, přestože je mu třicet?

No, nemůžu říct, že nesnáším Vánoce, ale spíše mě naprosto nezajímají. Pohádky mě nebaví a připadají mi stupidní (i ty český), cukroví mi nechutná, vánoční výzdoba na mě působí jako mega kýč a nemám ani potřebu chodit na vánoční trhy, klepat se tam zimou, poslouchat sračkovou hudbu, zvonit na zvoneček, fotit stromek (kterej hlídají často vojáci, protože nám prej nic "nehrozí") a chlemtat svařák.


Vánoce jdou totálně mimo mě.

Jenom nerozumím tomu kde se v druhých bere tak velikej zájem o tento obyčej. To fakt druhý baví omotávat všechno světýlkama, kusama plastu z obchoďáku a nosit červený čepičky? To se někomu fakt líbí koledy? A pokud odpověď zní ano, "nás opravdu zajímají tyhle kokotiny", tak se ptám proč je neděláte furt? Pokud se vám líbí třeba koledy, proč si je nepouštíte i v průběhu roku? Já vím, je to divný, ale na druhou stranu když se to líbí, tak proč ne? Je v tom snad nějaký psychologický trik "budu to dělat jednou za rok, abych se na to těšil, přičemž by mě omrzelo, kdybych to dělal denně!" ?

Já jsem přesvědčenej, že drtivou většinu lidí vánoce ve skutečnosti nezajímají a v podstatě sami sebe jen přesvědčili a vmanipulovali, že se jim to jakože hrozně líbí. Že milují rodinou "pohodu", půlnoční mše a béčkové pohádky a tak dále. Ve skutečnosti to dělají jen proto, že to dělají ostatní a protože ostatní říkají, jak to mají rádi, oni jen dělají to samé.

Taky často na druhých vidím, že si ty vánoce neužívají, ale stává se z toho jakási povinnost. Neříkají třeba "Chci jít koupit stromek, chci si nakoupit ozdoby, chci si nakoupit suroviny na bramborový salát." Ale říkají: "MUSÍM jít koupit stromek a ozdoby..." Na pohled to vypadá jako slovíčkaření, ale kromě zvoleného slovo je rozpoznat povinnost také v tónu hlasu.

Říkají "Musím koupit stromek" stejným tónem jako "Musím si jít vyřídit občanku, protože mi tahle vypršela" a "Musím koupit savo, už došlo." a "Musím koupit toaletní papír." atd.

Zkrátka "Už jsou ty vánoce, tak prostě musím koupit stromek a ozdoby a kapra." a "Musím udělat deset druhů cukroví, protože prostě Vánoce."

A já si teda jako myslím, že nemusí. Člověk nemusí dělat nic z toho. Já třeba na vánoce totálně seru, nic z toho nekupuju a mám klid.

Je fakt, že já jsem asociál a vánoce jsou příliš sociální zábava, takže nic pro mě. Prakticky mě moc neobtěžují, protože mi je naštěstí moc lidí nevnucuje. Dokonce už mi nikdo ani neposílá sms spamy a příbuzní už dávno vzdali, že by mě donutili s nima sedět u jednoho stolu a tlachat o povrchních hovnech.

Trochu mě jen leze na nervy jak se úměrně s dalším dalším prosincovým dnem zvyšuje hustota lidí na jeden metr čtvereční v obchodech. A to jsou oni - ti co musí koupit to cukroví a ty ozdoby a ty dárky.

No co, aspoň se chovají pořádně komerčně a konzumně, což jsou dvě věci, které mám rád :)

No vida, jaký blahodárný terapeutický účinky má na mě tohle psaní blogových textů. Vždycky si sednu s tím, že napíšu něco hrozně sprostýho a útočnýho a nakonec dojdu k závěru, že mě to, na co chci plivat vlastně ani tak nesere.

No a ještě jednou pozitivní věc, už dost ubylo těch hloupých každoročních stížností na to, že v ČR je příliš mnoho Santa Klause a že se moc amerikanizujeme a kde je ten starej dobrej Ježíšek. Tvl nikdo nám Santa Klause nevnucuje, ale když tu běží americký vánoční film, tak těžko "Santa Klaus" přeloží do češtiny jako Ježíšek logicky. Ano, budou tu prodávat sošky Santa Klause když o to asi lidi mají zájem a kupujou to. A ne, není to nic americkýho. Santa Klaus je jen anglický název Svatýho Mikuláše... "Českýho" Ježíška jsme přijali od Němců mimochodem...
 


Komentáře

1 Mrtvá Duše Mrtvá Duše | Web | 30. prosince 2017 v 18:16 | Reagovat

přesně

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama