Proč nám záleží na slavných lidech

15. ledna 2018 v 21:47 | čurák
Pamatuju si svůj šok, když umřel David Bowie. Ještě větší, když umřel Chester Bennington z Linkin Park a dnes umřela Dolores z The Cranberries.

Když zjistím, že takto někdo umře, dostane mě to. Jsem pak smutnej a truchlím.

Ale ptám se - není to divný? Chci říct, že když umře třeba někdo u nás na vsi nebo když umře nějaký můj příbuzný (nějaký teta xyz z dvacátého kolene od mého pra pra cosi), tak je mi to ukradený. Nj. tak prostě někdo zkapal, co má být. Všichni zkapeme. Já taky zkapu.

Proč mě ale více dostane smrt někoho, koho jsem nikdy neviděl a on vůbec neví, že existuju?

Odpověď je snadná - protože ti lidi mi něco přinesli.

Přinesli mi nějakou hudební tvorbu, která mi dala radost. Různá hudební alba mě provázela různýma životníma obdobíma a situacema. Linkin Park mi mnohokrát pomáhali překonat nějaký těžký zkurvený období. Postupně pro mě začali něco znamenat.

Linkin Park mě dokonce přivedli k hudbě jako takové. Dřív jsem poslouchal cokoliv, co se hrálo v rádiu a mé požadavky na kvalitu hudby byly nulové. Ale Linkin park byla první kapela, u které jsem musel slyšet celou jejich desku. A pak další a další a také mě to postupně dostalo k dalším kapelám a ty k dalším a dalším a vytvořil jsem obrovskou síť hudebních interpretů, které rád poslouchám. Jedna kapela mě tedy přivedla k dalším asi 300 kapelám/hudebníkům, včetně Davida Bowieho a The Cranberries.

Takže ano, něco pro mě znamenají. Jejich smrt má také určitý vliv na můj život. Znamená to, že už nikdy nevydají další album. Už nikdy neuslyším novou hudbu zpívanou Chesterem nebo Dolores nebo Davidem. Počet písní je tedy konečný a víc nebude. Dále to znamená, že už je nikdy neuvidím živě na koncertě. Takže pokud se mi je nepodařilo vidět doposud, už šanci mít nebudu - promarnil jsem ji.

Takže konec, šmytec.

Každopádně nám to připomíná ještě jednu věc - jsme smrtelní a můžeme zkapat kdykoliv. Lidi od smrti nezachrání mnohdy ani sláva, ani bohatství, nic... všichni umřeme.
 


Komentáře

1 Mocak Mocak | 23. října 2018 v 18:27 | Reagovat

Leda hovno ty asociální kriple, na nikom nezáleží, ani na nějaký Dolores. Svět jde dál a každej den je to všem totálně u piči, že tu mezi náma už není.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama