Oběť lidské debility

4. února 2018 v 8:15 | čurák
Lidi si obvykle dělají z hlupáků srandu a když hlupák udělá nějakou bezpečnou hloupost, říkáme "Ha ha! To je tak na dawinovu cenu!"

Bohužel mi hloupí lidi nepřipadají k smíchu, dokonce si myslím, že jsou nebezpeční a často existují jen proto, aby přinášeli problémy druhým. A skutečně - celá řada problémů vznikne jen proto, že si je někdo vymyslí.

Když mám problém typu, že chci jít ven na procházku, ale venku prší, nebo dostanu chřipku a místo toho musím zůstat doma v posteli, to nejsou problémy, za který by někdo mohl - to je smůla. To se prostě stává.

Ale pak je celá řada problémů, které musíte řešit kvůli debilitě druhých lidí. Podobně, jako je někdo oběť vraždy nebo oběť znásilnění nebo oběť podvodu, stejně tak je někdo oběť lidské debility.

Uvedu několik příkladů, které budou čistě fiktivní, protože nechci uvádět konkrétní situace z mýho osobního života a nechci se zabývat osobními životy druhých.

Příklad 1 - byl jednou jeden kluk a ten se narodil jako homosexuál. Mohl by sice žít šťastnej a hezkej život, ale bohužel se stalo, že má otce homofóbního kreténa. A ten, když zjistí, že jeho syn se tahá s klukama, začne řádit "Cože!? Já mám doma buznu! To je hrůza!" a začne syna buď zahrnovat dementníma poznámkama nebo hůř - syna třeba vykopne z domu, protože nechce mít doma věci infikovaný gayvirem.

A přitom to, že je ten syn gay není vůbec jeho problém. Jemu ve skutečnosti do sexuality svýho syna nic není. Na druhou stranu chápu, že nemá povinnost se o něj starat a milovat ho, když nechce. Můžeme si sice myslet, že je kretén, ale budiž. Přesto je to debil a syn by nemusel řešit žádný problémy, kdyby jeho otec prostě nevymejšelel kraviny. A co je hůř, na synovi se to může podepsat - časem může mít různé psychické problémy způsobené tím, že ho v dětství šikanoval otec, jako jsou deprese, bipolární porucha, hraniční porucha, pocity méněcennosti a různé takové krize.

Příklad 2 - Student si pohodově studuje nějakou školu a nikomu nic nedělá, hledí si svýho a je to ok. Ale najednou přijde nějaký učitel s tím, že chce po studentech v nějakým předmětu prezentaci. A náš hlavní aktér je hrozně introvertní, takže s tím má psychickej problém. Takže celý týden nespí, běhá mu mráz po zádech, je nervní a připravuje se na nějakou teplou prezentaci. A proč? Protože si to dement učitel prostě vymyslel. A přitom by stačilo, kdyby s takovou hovadinou šel do prdele. Chápu sice, že student studuje školu dobrovolně a klidně může odejít, přesto řeší takovou hovadinu čistě proto, že se někomu urodila v hlavě.

Příklad 3 - byrokracie. Musíte si vyřizovat občanku, musíte vyplňovat prohlášení daňového poplatníka, na každou kundovinu je nutný nějaký povolení nějakýho pošahanýho úřadu, na kterej se můžu akorát tak z vysoka vysrat. A všechny tyhle kokotiny člověk musí řešit čistě jen proto, že si opět vymyslel nějaký papaláš místo toho, aby šel třeba do hajzlu.

Příklad 4 - zase se vrátím do školy. Někdo není dobrej ve fotbale a nebaví a nezajímá ho, nechce ho hrát, ale bohužel tělocvikář ho furt nutí a říká mu, že mu dá za pět, když to nebude hrát fotbal. Nebo hůř, že mu rovnou jednu naliská. Žák tedy trpí ze dvou důvodů, za prvé proto, že nějaký pičus rozhodl, že tělocvik bude povinej a za druhé proto, že nějaký tělocvikář neumí říct "hele, když tě ten fotbal nebaví, tak ho nehraj a místo toho se třeba běž projít kolem hřiště."

A takových věcí musím celoživotně řešit hromady. Už od základky jsem řešit hovadiny, co si vymysleli učitelky nebo něco takovýho (nehledě na to, že školu samu o sobě si někdo vymyslel). A řeším je prakticky do dnes. A po zbytek života budu.

Možná by svět byl daleko hezčím místem, kdyby neexistovala banda lidí, co si může vymýšlet různé hovadiny.
 


Komentáře

1 Vee Vee | Web | 7. února 2018 v 19:27 | Reagovat

Ano prosím!!!! Souhlasím. Tady slečna antisociál hned věděla podle názvu blogu, že bude souhlasit. Máš super blog.

2 Klaudie Klaudie | Web | 9. února 2018 v 23:10 | Reagovat

Přesně. Lidi jsou mrdky. Tvůj slogan mluví za vše.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama